“Do ta rrahësh ndonjë ditë të shkretin”/ Sara debat me opinionistët: Dukesh arrogante

“Do ta rrahësh ndonjë ditë të shkretin”/ Sara debat me opinionistët: Dukesh arrogante

Dasma e improvizuar brenda shtëpisë së “Big Brother VIP” krijoi shumë dinamika dhe debate mes banorëve.

Meritoni dhe Ilnisa, të zgjedhur si çifti që do celebrohej, vendosën që të mos ftonin Sarën dhe Vesën në këtë festë. Kjo preku Sarën, e cila u shfaq edhe duke qarë. Këtë episod, opinionisti Arbër Hajdari e cilësoi si aktrim dhe dramë, koment që shkaktoi debat mes tyre.

“Kemi parë banorë që na bënë skena alla telenovela indiane, na bëri ‘Bidain’ aty brenda me të qara pse nuk u ftuan në dasëm”- tha Arbër Hajdari.

“Nuk më vjen mirë për pjesën që gjatë kësaj situate unë kam dalë si një vajzë e vogël që kam dashur vëmendje dhe që kam luftuar për vëmendje. Unë jam sjellë shuëm mirë, jam prekur shumë nga kjo ngjarje. Ajo e Prime-it është në lidhje me diçka që Bardhi e ka thënë një ditë para dasmës. Unë dhe Bardhi patëm nëj bisedë ku më tha ‘paske patur të drejtë, këta njerëz kështu e duan. Unë tani do filloj të luaj dhe do mbështes qëllimin tënd.’ Një ditë më pas ndodhi kjo. Pjesa e prime-it është pse nëse nise të luash, tani ti bën këtë. Ai i dha vëmendje dikujt me të cilin unë isha zënë një ditë më parë.”- tha Sara.

“E shëmtuar është ajo që bën ti Sara. Bëre gjithë atë dramë atje, gjithë atë thriller. Tregohu pak më e thjeshtë, ta them për të mirë sepse dukesh shumë arrogante. Ti mendon se të gjithë njerëzit janë budallenj dhe do të të besojmë ty që nuk ishte dramë ajo. Pashë Zotin, do ta rrahësh ndonjë ditë atë të shkretin”- tha Arbër Hajdari.

“Debati ishte për shkak këtë debatit që pati, sepse e ofenduan dhe ajo tha se i dhe prime personit që më ofendoi. Prandaj e përmendi. Nëse unë e kisha ngritur dorën për ty dhe ti për mua, vendimin do e merrte banori i fundit. Unë e dhashë votën për Meritonit dhe nëse ai do e kishte dhënë nuk do e vendosnim ne. Shoku i mirë të rrëzon kush shkon dhe të ngre kur kthehet”- tha Bardhi.